- Dňa 14.05.2025Kategórie: Proprium de sanctis, MájVďačný bol za dar mučeníctva. - Najprv viedol roztopašný život, ale povzbudený príkladom mučeníkov obrátil sa a podstúpil aj mučenícku smrť v Tarze okolo r. 306. Pri mučení stále opakoval slová vďaky Kristovi. Pochovaný je v Ríme v kostole sv. Alexia.
- Dňa 14.05.2026Kategórie: Proprium de sanctis, MájVďačný bol za dar mučeníctva. - Najprv viedol roztopašný život, ale povzbudený príkladom mučeníkov obrátil sa a podstúpil aj mučenícku smrť v Tarze okolo r. 306. Pri mučení stále opakoval slová vďaky Kristovi. Pochovaný je v Ríme v kostole sv. Alexia.
- Dňa 14.05.2027Kategórie: Proprium de sanctis, MájVďačný bol za dar mučeníctva. - Najprv viedol roztopašný život, ale povzbudený príkladom mučeníkov obrátil sa a podstúpil aj mučenícku smrť v Tarze okolo r. 306. Pri mučení stále opakoval slová vďaky Kristovi. Pochovaný je v Ríme v kostole sv. Alexia.
- Dňa 14.05.2028Kategórie: Proprium de sanctis, MájVďačný bol za dar mučeníctva. - Najprv viedol roztopašný život, ale povzbudený príkladom mučeníkov obrátil sa a podstúpil aj mučenícku smrť v Tarze okolo r. 306. Pri mučení stále opakoval slová vďaky Kristovi. Pochovaný je v Ríme v kostole sv. Alexia.
- Dňa 14.05.2029Kategórie: Proprium de sanctis, MájVďačný bol za dar mučeníctva. - Najprv viedol roztopašný život, ale povzbudený príkladom mučeníkov obrátil sa a podstúpil aj mučenícku smrť v Tarze okolo r. 306. Pri mučení stále opakoval slová vďaky Kristovi. Pochovaný je v Ríme v kostole sv. Alexia.